1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXIV Niedziela Zwykła. W dniu dzisiejszym Kościół w Polsce będzie przeżywał beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Msza św. o godz. 12:00 będzie transmitowana przez wszystkie główne media w Polsce. Zapraszamy do włączenia się w transmisję Mszy św. beatyfikacyjnej,

2. Dziś rozpoczyna się 11 Tydzień Wychowania, oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. W drugą niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę są przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

4. We wtorek 14 września w kalendarzu liturgicznym przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Natomiast w środę 15 września wspomnienie NMP Bolesnej.

5. W piątek 17 września przypada 82 Rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę, w tym dniu obchodzony jest również Dzień Sybiraka. W sobotę 18 września obchodzimy w Kościele Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Młodzieży.

6. Składam serdeczne podziękowania poszczególnym miejscowościom i osobom indywidualnym za złożone ofiary na Uroczystości XX – lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Różańca Św. z Krasnegoboru – Bóg Zapłać!

– Pragnę również serdecznie podziękować: Sołtysom i poszczególnym miejscowościom za przygotowanie Agapy.

– Panu Wójtowi Jarosławowi Karpowi i Radnym Gminy Sztabin za wszelaką pomoc.

– Nadleśnictwu Augustów i naszym leśnikom za wkład pracy i życzliwość.

– Rodzinie Państwa Malesińskich za przygotowane atrakcje dla dzieci.

– Szkole i katechetkom za włączenie się czynnie w przebieg uroczystości.

– Strażakom z OSP w Krasnymborze i Jasztrzębnej Pierwszej za zabezpieczenie uroczystości i kierowanie ruchem.

– Radzie Parafialnej i Akcji Katolickiej z naszej parafii za współdziałanie i przebieg uroczystości.

– Panu Wiesławowi Kotarskiemu, Panu Wiesławowi Rutkowskiemu, Pani Grażynie i Panu Waldemarowi Stankiewiczowi za przygotowanie dekoracji związanych z uroczystościami, przy których natrudzili się bardzo.

– Ks. Prałatowi Wiesławowi Domitrz za wspieranie mnie we wszystkim co jest możliwe.

– Wspólnocie Getsemani z Suwałk i tym wszystkim których nie wymieniłem a będę dziękował oddzielnie.

7. Za tydzień w niedzielę 19 września odbędą się Gminne Dożynki w Sztabinie na które zaprasza Wójt Gminy Sztabin, oraz Radni Gminy Sztabin. Początek Uroczystości o godz. 11:00 – Msza św. w intencji rolników w kościele p.w. Św. Jakuba Ap. W Sztabinie. Program podany jest w Biuletynie Parafialnym.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Lebiedzina i Komaszówki. Do dbania o nasze świątynie proszę kolejne rodziny.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.