1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXVII Niedziela Zwykła, jest to również pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 9:00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem różańcowym.

2. W dniu dzisiejszym ofiary składane do puszek po Mszy św. są przeznaczone na Dom Samotnej Matki diecezji ełckiej.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które rozpoczną przygotowania do I Komunii Św..

4. W środę 7 października w naszej parafii przypada Uroczystość Odpustowa NMP Różańcowej. Msze św. w tym dniu o godz. 7:30; 9:00 i 11:30 – suma odpustowa z procesją różańcową. Dzień 7 października to święto wszystkich Wspólnot Różańcowych, szczególne zaproszenie więc kierujemy do Róż należących do „Żywego Różańca”.

5. Zachęcamy również wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele jest sprawowane w niedziele po Mszy św. o godz. 9:00, w tygodniu o godz. 17:00.. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

6. Zwracam się z prośbą aby w modlitwę różańcową podczas odprawianych nabożeństw różańcowych zaangażowały się poszczególne Koła „Żywego Różańca”, wspólnoty, oraz dzieci i młodzież podobnie jak to było w roku ubiegłym.

7. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili XXI Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego dnia są słowa „Nie Lękajcie Się”. Ofiary składane do puszek w tym dniu będą przeznaczone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

8. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

9. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy parafii

10. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Lebiedzina i Komaszówki. Do dbania o nasze świątynie proszę kolejne rodziny.

11. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.