1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXI Niedziela Zwykła.

2. W dniu dzisiejszym odbędą się w Sztabinie Dożynki Gminne. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 11:00 w kościele pw. Św. Jakuba, następnie przemarsz korowodu dożynkowego na boisko szkolne gdzie odbędzie się dalsza część programu.

3. W poniedziałek 22 sierpnia obchodzimy w Kościele wspomnienie NMP Królowej. W środę 24 sierpnia Święto Św. Bartłomieja Apostoła.

4. W piątek 26 sierpnia obchodzimy w kościele Uroczystość NMP Częstochowskiej. Oddajemy cześć tej która w szczególny sposób opiekuje się Narodem Polskim z Tronu Jasnogórskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 7:30, 9:00, 11:30. W tym dniu post nie obowiązuje z racji przypadającej uroczystości kościelnej.

5. W naszej parafii dziękczynienie za plony będziemy przeżywali w niedzielę 28 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11:00. Zwracam się z prośbą o przygotowanie wieńców i koszów dożynkowych. Zostaną też wręczone nagrody dla najładniejszych wieńców i koszów dożynkowych. Po Mszy św. zapraszamy na wspólną agapę do ogrodów parafialnych, gdzie zostaną też przygotowane atrakcje dla dzieci. Przewidziana jest również loteria dla dzieci i dorosłych. Można również przynieść coś dobrego na agapę na wspólny stół lub własny koszyk. Wspólne dziękczynienie zakończymy o godz. 19:30 Kinem Pod Chmórką”.

6. Dożynki Diecezji Ełckiej 2022r. odbędą sięw parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Lipsku 3 września (sobota), Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza wszystkich Księży, Osoby Życia Konsekrowanego, Wiernych świeckich, a przede wszystkim rolników, sadowników i ogrodników, do wzięcia udziału w dziękczynieniu Panu Bogu za tegoroczne plony.

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Pierwszej, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

8. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.