1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XIII Niedziela Zwykła. Po Mszy św. o godz. 9:00 nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ.
2. W środę 3 lipca obchodzimy Święto Św. Tomasza, Apostoła.
3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek nabożeństwo ku czci NSPJ po Mszy św. o godz. 7:00. W I sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP połączone z Nabożeństwem Fatimskim o godz. 18:00.
4. W I sobotę zapraszamy do udziału w Nocy Fatimskiej, które w naszej parafii odbywają się w I soboty miesiąca od maja do października. Program Nabożeństwa Fatimskiego (sanktuarium): 18:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa; 18:30 – Medytacja i adoracja; 19:00 – Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Królowej Różańca Św. z Krasnegoboru; 20:00 – Nabożeństwo do Pani Krasnoborskiej z odczytaniem próśb i podziękowań (księga wyłożona w sanktuarium); 20:15 – Procesja z Figurą Pani Fatimskiej (z lampionami, które będzie można nabyć w przedsionku sanktuarium); 21:00 – Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
5. Do udziału w Nabożeństwie Fatimskim zapraszamy Wspólnoty Przyjaciół Maryi, wszystkich którzy pragną obejść pięć pierwszych sobót miesiąca, pragnących wyprosić szczególne łaski i opiekę Pani Krasnoborskiej.
6. Noce Fatimskie w parafii Zwiastowania NMP w Krasnymborze są, również Dekanalnym Dniem Skupienia dla „Róż Różańcowych”, będziemy się modlić wspólnie za wszystkich Członków „Żywego Różańca” i rozwój dzieła.
7. W dniu 6 lipca odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej, szczegółowy program podany jest na stronie internetowej parafii.
8. Dnia 13 lipca (sobota) 2024 r. odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Teściowych i Kół Gospodyń Wiejskich w Sanktuarium Matki Bożej Bazylianki w Lipsku. Rozpoczęcie o godzinie 10.00. Główna Msza św. będzie sprawowana o godz. 11.00.
9. Dnia 15 lipca (poniedziałek) 2024 r. wyruszy XXXIII Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza z Suwałk do Ostrej Bramy. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. sprawowaną o godz. 7.00 w Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach. Kierownikiem pielgrzymki jest ks. Michał Słojewski SDB. Zgłoszenia na pielgrzymkę pod numerem: (87) 734 19 00, kom.: 668 596 774; ul. Prymasa St. Wyszyńskiego 3; 16-400 Suwałki; e-mail: suwalki-wilno@salezjanie.pl
10. Dnia 28 lipca (niedziela) 2024 r. wyruszy XXXII Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. sprawowaną o godz. 6.00 w Katedrze Ełckiej. Zapisy do udziału w grupie Augustowskiej u przewodnika grupy Ks. Przemysława Pastewskiego (Tel. 691 536 126). Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie organizacyjne przy parafii NSJ w Augustowie 21 lipca o godz. 19:00.
11. Na czas remontu wnętrza kościoła Św. Rocha wszystkie Msze św. są sprawowane w Sanktuarium.
12. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu sanktuarium mieszkańcom Ostrowia, zapraszamy do dbania o nasze świątynie kolejne rodziny.
13. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru życząc dobrej niedzieli.