1. Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym przypada VII Niedziela Wielkanocna – obchodzimy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj także I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 9:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej podjeliśmy kilka inicjatyw, o których na bieżąco będziemy informować. Jedną z nich jest uporządkowanie części cmentarza przy murze od strony Jastrzębnej, oraz wyrównanie wjazdu na cmentarz od strony Lebiedzina. Wszystkich chętnych, którzy by chcieli się włączyć w prace zapraszamy w najbliższą środę na godz. 9:00 z wszelkimi narzędziami i sprzętem, który by był przydatny przy wykonywanych pracach.

3. W dniu 8 czerwca przypada 20. . rocznica pobytu św. Jana Pawła II w diecezji ełckiej. Ks. Bp Jerzy Mazur zaprasza na główne uroczystości jubileuszowe do Ełku i Studzienicznej.

Program spotkania w Studzienicznej jest następujący:

10.00 – zawiązanie wspólnoty i zgłaszanie grup

10.30 – różaniec (pieśń przy każdej tajemnicy)

11.00 – słowo kustosza o Sanktuarium

11.10 – część artystyczna

11.30 – słowo Madzi Buczek i przywitanie przybyłych grup

12.00 – Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego z udziałem dzieci, transmitowana przez Telewizję Trwam.

W Ełku główne uroczystości jubileuszowe 8 czerwca 2019 r. przeżywać będziemy na Placu Jana Pawła II:

godz. 18.00 – koncert stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia

godz. 19.00 – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7:00.

7. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zakończy okres Wielkanocny. W Sanktuarium w Studzienicznej odbędą się Uroczystości Odpustowe.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Komaszówki, proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z Komaszówki.

9. Wraz z Ks. Prałatem Wiesławem wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.