1. W kalendarzu liturgicznym dzisiaj przypada V Niedziela Wielkanocna.

2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św..Uroczystość I Komunii Św. będziemy przeżywali 12 maja podczas Mszy św. o godz. 11:00. Próba przed uroczystością w sobotę o godz. 10:00.

3. W poniedziałek 29 kwietnia: w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej (rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau, 1945r.).

4. W środę 1 maja w szczególny sposób będziemy się modlić w intencji wszystkich pracujących i bezrobotnych (1 maja obchodzimy w Kościele wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika). W tym dniu przypada również 20. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej (01.05.2024r.).

5. Od środy (1 maja) rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe. Będą one odprawiane w dni powszednie o godz. 17:00 (w Sanktuarium) w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 9:00.

6. Zachęcamy do utrzymania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych Krzyżach czy Kapliczkach w poszczególnych miejscowościach, czy też w gronie rodzinnym.

7. W dniu 2 maja obchodzimy wspomnienie Św. Atanazego Biskupa i Doktora Kościoła. W tym dniu przypada Dzień Flagi Narodowej, oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą.

8. W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny. W tym dniu obchodzimy również Święto Narodowe – Konstytucji Trzeciego Maja (1791r.). Msze św. w porządku niedzielnym (7:30; 9:00; 11:30;). Ze względu na przypadającą Uroczystość NMP Królowej Polski w piątek post nie obowiązuje.

9. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek nabożeństwo ku czci NSPJ po Mszy św. o godz. 9:00. W I sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP połączone z Nabożeństwem Fatimskim o godz. 18:00.

10. W sobotę 4 maja obchodzimy wspomnienie Św. Floriana patrona strażaków. Msza św. w intencji OSP z Krasnegoboru i OSP z Jastrzębnej Pierwszej w sobotę o godz. 19:00 podczas Nabożeństwa Fatimskiego. Zapraszamy Strażaków do niesienia Figury Matki Bożej Fatimskiej.

11. W I sobotę maja rozpoczniemy w naszej parafii Noce Fatimskie, które będą odbywały się w I soboty miesiąca do października. Program Nabożeństwa Fatimskiego (sanktuarium): 18:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa; 18:30 – Medytacja i adoracja; 19:00 – Msza św.. 20:00 – Nabożeństwo do Pani Krasnoborskiej z odczytaniem próśb i podziękowań (księga wyłożona w sanktuarium); 20:15 – Procesja z Figurą Pani Fatimskiej (z lampionami, które będzie można nabyć przed sanktuarium); 21:00 – Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

12. Do udziału w Nabożeństwie Fatimskim zapraszamy Wspólnoty Przyjaciół Maryi, wszystkich którzy pragną obejść pięć pierwszych sobót miesiąca, pragnących wyprosić szczególne łaski i opiekę Pani Krasnoborskiej.

13. Noce Fatimskie w parafii Zwiastowania NMP w Krasnymborze są, również Dekanalnym Dniem Skupienia dla „Róż Różańcowych”, będziemy się modlić wspólnie za wszystkich Członków „Żywego Różańca” i rozwój dzieła.

14. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Lebiedzina i Komaszówki, którzy zakończyli już swój dyżur, zapraszamy do dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z Ostrowia.

15. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru życząc dobrej niedzieli.