Modlitwie parafian polecamy zmarłego Papieża Seniora Ojca Św. Benedykta XVI. Msza św. w intencji Śp. Benedykta XVI zostanie odprawiona dziś o godz. 9:00, oraz w dniu pogrzebu 5 stycznia Nabożeństwo żałobne o godz. 7:00.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok 2023 – Światowy Dzień Pokoju. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:30. Po Mszy św. o godz. 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

2. W piątek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. o godz. 7:30., 9:00., 11:30. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Podczas Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. W tym dniu post nie obowiązuje z racji przypadającej uroczystości.

3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Krasnymborze zaprasza w dniu 6 stycznia (piątek) wszystkich parafian do udziału w Orszaku Trzech Króli. Rozpoczęcie w kościele Św. Rocha o godz. 14:00. W programie Jasełka przygotowane przez dzieci ze SP w Krasnyborze, scenki przygotowane przez parafian. Orszak zakończymy przy ołtarzu polowym – przy sanktuarium – gdzie będzie przygotowana wspólna agapa, oraz konkursy dla rodzin, dzieci i młodzieży. Zapraszamy do udziału w konkursie śpiewu kolęd: całe rodziny, lub indywidualnie (możliwe karoke). Jest również organizowany konkurs biblijny dla całych rodzin. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do pana organisty Wiesława.

4. Spotkanie organizacyjne przed Orszakiem Trzech Króli odbędzie się we wtorek 3 stycznia o godz. 18:00 w budynku plebani. Na spotkanie zapraszamy osoby należące do Akcji Katolickiej, członków Rady Parafialnej, przedstawicieli OSP (będzie prośba o zabezpieczenie trasy przemarszu, oraz organizacji ogniska), oraz osoby które by chciały włączyć się w organizację orszaku i wspólnej agapy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek po Mszy św. o godz. 9:00, w sobotę ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 7:00.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie po Mszy św. o godz. 11:30..

7. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

8. Msze św. w niedzielę i dni świąteczne od Nowego Roku będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00 i 11:30 (nie będzie Mszy św. o godz. 12:30).

9. W Nowym Roku 2023 powrócimy do tradycyjnej formy kolędy. Wizytę duszpasterską – odwiedziny parafian rozpocznę od 9 stycznia.

10. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Drugiej, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

11. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc błogosławieństwa Bożego w Nowym 2023 Roku.