1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki, która kończy okres Wielkanocny. W Sanktuarium w Studzienicznej odbywają się Uroczystości Odpustowe.

2. W dniu dzisiejszym obchodzimy również 20. . rocznica pobytu św. Jana Pawła II w diecezji ełckiej, 20 lat temu Ojciec Święty Jan Paweł II w dniach od 8 do 10 czerwca był w Ełku, Wigrach i Studzienicznej.

3. Dzień 9 czerwca to również Rocznica Ingresu J.E. Ks. Bp Jerzego Mazura do katedry ełckiej (2003r.).

4. W poniedziałek obchodzimy w naszej diecezji Uroczystość NMP Matki Kościoła – Głównej Patronki Diecezji Ełckiej. Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 7:30, 9:00, 11:30.

5. W czwartek 13 czerwca przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. Bardzo dziękuję osobom, które podjęły trud uporządkowanie części cmentarza przy murze od strony Jastrzębnej, oraz wyrównanie wjazdu na cmentarz od strony Lebiedzina. Było tylko 6 osób, ale zaplanowane prace zostały wykonane. Szczególnie dziękuję dla pana Jarosława i Sławomira za prace ciężkim sprzętem, czego efekt jest widoczny, ale również dla panów Franciszka, Zygmunta i Wiesława za cały trud.

7. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy.

8. Akcja charytatywna pod hasłem „Dzień Rodziny”. Samorząd Uczniowski SP im. Sybiraków w Krasnymborze serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Dzień Rodziny”, która odbędzie się w dniu 16 czerwca 2019r. o godz. 10:30 w SP w Krasnymborze. W trakcie odbędzie się zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone dla rodziny poszkodowanej w pożarze z gminy Filipów.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Komaszówki, proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie rodziny z Ostrowia.

10. Wraz z Ks. Prałatem Wiesławem wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.