1. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Po Mszy św. o godz. 12:30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

3. W naszej parafii od 9 stycznia rozpocznę odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Wracamy w tym roku do tradycyjnej formy kolędy. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Proszę o przygotowanie fragmentu Pisma Świętego, który zostanie odczytany podczas modlitwy na początku kolędy. Będę również bardzo wdzięczny za przewodników na kolędzie w poszczególnych miejscowościach. Początek kolędy od godz. 10:00. Program kolędy w całości podany jest w Biuletynie i na stronie parafialnej.

4. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie po Mszy św. o godz. 11:30..

6. Serdeczne podziękowania za organizację Orszaku Trzech Króli kieruję do Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Dziękuję również wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji Orszaku i jego przebieg. Podziękowania kieruję do dzieci, młodzieży i opiekunów, oraz dorosłych za przygotowane Jasełka i scenki, do Strażaków z OSP za zabezpieczenie trasy i przygotowanie ognisk.

7. Msze św. w niedzielę i dni świąteczne od Nowego Roku są odprawiane o godz. 7:30, 9:00 i 11:30.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Drugiej, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru.