1. Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Dzisiejsza niedziela łączy zapowiedź królewskiego triumfu Chrystusa i orędzie męki. Dziś przypada również 12 Rocznica Katastrofy Smoleńskiej.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś jeszcze po Mszy św. o godz. 9:00.

4. Chorych przed świętami będę odwiedzał indywidualnie. Informację o chętnych chorych, którzy by chcieli skorzystać z sakramentów można przekazać również telefonicznie. Najbliższy termin to wtorek.

5. Uczniowie SP im. Sybiraków w Krasnymborze przygotowali palmy na Niedzielę Palmową. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

6. Największe misterium odkupienia sprawujemy od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do Niedzieli Zmartwychwstania włącznie, w czasie tzw. Triduum Paschalnego.

7. W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17:00.

8. W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17:00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja Krzyża podczas liturgii dla wiernych przez przyklęknięcie lub oddanie skłonu. Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

9. W Wielką Sobotę Błogosławieństwo pokarmów o godz. 8:00; 9:00; 10:00; 11:00.; 12:00.. Będzie też można nabrać wody święconej. Ofiary składane do puszki przy poświęceniu pokarmów będą przeznaczone na pomoc Uchodźcom z Ukrainy.

10. Podczas Triduum Paschalnego zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu: W Wielki Czwartek adoracja po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Ciemnicy. W Wielki Piątek od godz. 9:00 do 18:00. W Wielką Sobotę od godz. 9:00 do 20:00. Mieszkańców poszczególnych miejscowości zapraszamy również do adoracji w wyznaczonym czasie, byśmy w tym szczególnym czasie łaski byli obecni przed Najświętszym Sakramentem jako przedstawiciele parafii bez pozostawienia Pana Jezusa samego.

11. Bardzo dziękuję za ofiary składane przez poszczególne miejscowości jak i indywidualnie na kwiaty do Grobu pańskiego i Ciemnicy.

12. Na Mszę św. Wigilii Paschalnej zapraszamy w sobotę o godz. 20:00, na którą przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

13. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 6:00 z Procesją Rezurekcyjną dookoła kościoła; 9:00; 11:30 i 12:30.

14. W II Dzień Świąt Msze św. o godz. 7:30; 9:00; 11:30 i 12:30.

15. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Długiego, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

16. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.