1. Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Dzisiejsza niedziela łączy zapowiedź królewskiego triumfu Chrystusa i orędzie męki.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, z racji rocznicy zbrodni w Markowej Bł. Rodziny Ulmów. Dziś również w Kościele w Polsce Narodowy Dzień Życia.

3. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 9:00.

4. Uczniowie SP im. Sybiraków w Krasnymborze przygotowali palmy na Niedzielę Palmową, które są rozprowadzane w przedsionku kościoła.

5. Diecezja ełcka włączyła się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszoną za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowenna rozpoczęła się w dniu 16 marca i dziś jej zakończenie. W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, a po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe.

6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego z racji Wielkiego Tygodnia i Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego została przeniesiona w kalendarzu liturgicznym na poniedziałek 8 kwietnia. W naszej parafii jest to Uroczystość Odpustowa.

7. W dniu 25 marca przypada XXXII rocznica utworzenia diecezji ełckiej.

8. Chorych przed świętami będę odwiedzał indywidualnie – od wielkiego wtorku. Informację o chętnych chorych, którzy by chcieli skorzystać z sakramentów można przekazać również telefonicznie.

9. Największe misterium odkupienia sprawujemy od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do Niedzieli Zmartwychwstania włącznie, w czasie tzw. Triduum Paschalnego.

10. W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17:00. W Wielki Czwartek rozpoczęcie Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej.

11. W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

12. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Krasnegoboru. Droga Krzyżowa odbędzie się w Wielki Piątek 29 marca o godz. 19:00. Do niesienia krzyża zostały zaproszone poszczególne grupy i społeczności miejscowe z naszej parafii, podział grup na poszczególne stacje znajdziemy w biuletynie. W tym roku rozważania poszczególnych stacji będą dotyczyły Eucharystii z racji rozpoczynającego się Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej.

13. Od Wielkiego Piątku rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Nowenna podczas Tridum Paschalnego będzie odmawiana po nabożeństwach wieczornych.

14. W Wielką Sobotę Błogosławieństwo pokarmów o godz. 8:00; 9:00; 10:00; 11:00.; 12:00.. Będzie też można nabrać wody święconej.

15. Zwyczajem lat minionych zapraszam Strażaków aby włączyli się w liturgię Triduum Paschalnego.

16. Podczas Triduum Paschalnego zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu: W Wielki Czwartek adoracja po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Ciemnicy. W Wielki Piątek od godz. 9:00 do 18:00. W Wielką Sobotę od godz. 9:00 do 20:00. Mieszkańców poszczególnych miejscowości zapraszamy również do adoracji w wyznaczonym czasie, byśmy w tym szczególnym czasie łaski byli obecni przed Najświętszym Sakramentem jako przedstawiciele parafii bez pozostawienia Pana Jezusa samego.

17. Bardzo dziękuję za ofiary składane przez poszczególne miejscowości jak i indywidualnie na kwiaty do Grobu pańskiego i Ciemnicy.

18. Na Mszę św. Wigilii Paschalnej zapraszamy w sobotę o godz. 20:00, na którą przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

19. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 6:00 z Procesją Rezurekcyjną dookoła kościoła; 9:00; 11:30.

20. W II Dzień Świąt Msze św. o godz. 7:30; 9:00; 11:30.

21. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Lebiedzina i Komaszówki, zapraszamy do dbania o nasze świątynie kolejne rodziny. W nadchodzącym tygodniu sprzątanie świątyń można zaplanować na piątek.

22. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wszystkim Błogosławieństwa Bożego.