1. Dziś przypada w kalendarzu liturgicznym IV Niedziela Wielkiego Postu zwana w liturgii Laetare – Radości.

2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św..

3. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

4. W środę 13 marca przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywali w dniach od 13 do 14 marca (środa – czwartek). Msze św. będą sprawowane o godz. 9:00, 11:30 i 17:00. Rekolekcje wygłosi Ks. Leszek Giemza Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Studzienicznej. Intencje które były przyjmowane na czas rekolekcji będą odprawione w dniach rekolekcyjnych.

6. Diecezja ełcka włącza się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowenna rozpocznie się 16 marca a zakończy 24 marca 2024 r. W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, a po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia. Do każdego dnia modlitwy nowennowej przypisana jest konkretna intencja, którą należy wzbudzić i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Przewodniczący Konferencji Episkopatu polski zachęca, aby modlitwę nowennową odmawiać w kościołach, kaplicach, parafiach i wspólnotach duszpasterskich. Intencje szczegółowe nowenny i wzór odmawiania podane są w Biuletynie Parafialnym i na stronie internetowej parafii.

7. Przez okres Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00, dla dzieci i młodzieży o godz. 14:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Lebiedzina i Komaszówki, zapraszamy do dbania o nasze świątynie kolejne rodziny.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wszystkim Błogosławieństwa Bożego.