1. Dziś przypada w kalendarzu liturgicznym II Niedziela Wielkiego Postu. Przeżywana jest jako „Niedziela Ad Gentes” – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary składane do puszek po Mszy św. są przeznaczone na Dzieło Pomocy Ad Gentes (dzieło pomocy misjonarzom).

2. Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Po Mszy św. o 12:30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

3. W poniedziałek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

4. W czwartek 4 marca obchodzimy w kościele święto Św. Kazimierza Królewicza.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa po Mszy św. o godz. 7:00.

6. Przez okres Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

7. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 17 i 18 marca.

8. Przypominamy, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu. Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi w kościele może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do nowych przepisów sanitarnych.

9. Z okazji 20-lecia Koronacji Obrazu Królowej Różańca Św. z Krasnegoboru został wydany Kalendarz Parafialny na 2021r.. Można go wziąć za darmo lub złożyć też dobrowolną ofiarę na inne wydawnictwa związane z rocznicą koronacji. W wersji wirtualnej znajdziemy go również na stronie parafialnej.

10. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Wolnego i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny.

11. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.