1. Dziś przypada w kalendarzu liturgicznym II Niedziela Wielkiego Postu. W II Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy również „Niedzielę Ad Gentes” – ofiary składane do puszek po Mszy św. są przeznaczone na Dzieło Pomocy Ad Gentes (dzieło pomocy misjonarzom).

2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św..

3. W środę 28 lutego zapraszam na spotkanie Członków Rady Parafialnej. Spotkanie odbędzie się o godz. 19:00 w budynku plebani.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek po Mszy św. o godz. 7:00, w sobotę ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 9:00.

5. W I sobotę miesiąca zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Niepokalanego Serca NMP. Program nabożeństwa (sanktuarium): 8:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa; 8:30 – Medytacja i adoracja; 9:00 – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w intencji próśb i podziękowań do Królowej Różańca Św. z Krasnegoboru; 10:00 – Nabożeństwo do Pani Krasnoborskiej z odczytaniem próśb i podziękowań (księga wyłożona w sanktuarium).

6. Przez okres Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00, dla dzieci i młodzieży o godz. 14:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

7. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku.

8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywali w dniach od 13 do 14 marca (środa – czwartek).

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Lebiedzina i Komaszówki, zapraszamy do dbania o nasze świątynie kolejne rodziny.

10. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wszystkim Błogosławieństwa Bożego.