1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Uroczystość Najświętszej Trójcy, która zachęca nas do modlitewnej kontemplacji tajemnicy Boga – Ojca, Syna i Ducha Świętego.

2. W czwartek 16 czerwca – przypada Uroczystość Najświętszego Ciała I Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 7:30 i 10:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Bardzo proszę aby w tym roku poszczególne ołtarze przygotowali: I – Jasionowo wieś i kolonie; II – Lebiedzin; III – Ściokła; IV – Wolne.

3. Do procesji Bożego Ciała zapraszam dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św., dziewczynki do sypania kwiatów, jak również wszystkich ministrantów i lektorów.

4. Bardzo również proszę by nie zabrakło chorągwi i innych elementów procesji eucharystycznej. Tym bardziej, że jest to procesja po ograniczeniach związanych z pandemią. Tylko od nas zależy jaką cześć oddamy Jezusowi Eucharystycznemu.

5. Do procesji Bożego Ciała zapraszam również Poczty Sztandarowe OSP z Krasnegoboru i SP im. Sybiraków.

6. W Oktawie Bożego Ciała i po oktawie będą odprawiane Msze św. z prośbą o urodzaje, oraz z procesją i błogosławieństwem pól dla poszczególnych miejscowości, w nadchodzącym tygodniu:

17.06. o godz. 9:00 – Jasionowo wieś i kolonie.

17.06. o godz. 16:00 – Jastrzębna Druga

18.06. o godz. 9:00 – Krasnybór

7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 12:30.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Pierwszej, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.