1. Dziś przypada w kalendarzu liturgicznym I Niedziela Wielkiego Postu. W obliczu Napaści Rosji na Ukrainę, jesteśmy zachęcani do wytrwałej modlitwy w naszych kościołach w intencji Narodu Ukraińskiego. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

3. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nabożeństwem Gorzkich Żali dziś po Mszy św. o godz. 9:00.

4. W dniu dzisiejszym odbędzie się spotkanie z wszystkimi osobami, które podjęły 33 dniowe indywidualne rekolekcje przygotowujące do zawierzenia się Jezusowi przez Maryję. Osoby te zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00. Następnie ks. Szymon – Moderator Wspólnot Przyjaciele Maryi przeprowadzi spotkanie formacyjne, po którym będziemy mogli zaopatrzyć się w dalsze materiały formacyjne. Zapraszamy również na Wielkopostny Dzień Skupienia Wspólnot Przyjaciele Maryi z naszego rejonu (czyli osoby które przygotowują się lub zawierzyły Jezusowi przez Maryję). Dzień Skupienia odbędzie się w sobotę 12 marca 2022r. w Augustowie w par. Najświętszego Serca Jezusowego. Rozpocznie się o godz. 14.30 Mszą św. Więcej informacji znajdziemy w Biuletynie Parafialnym.

5. W środę popielcową przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek na rzecz pomocy „Uchodźcom z Ukrainy”, zebraliśmy kwotę 2800,00 zł., jako parafia wpłaciliśmy kwotę 3000,00 zł. na konto Caritas Diecezji Ełckiej, było bardzo mało osób a ofiarność była ogromna, bardzo dziękuję za nią, niech Bóg wynagrodzi wszelkie odruchy serca. Dla tych którzy by chcieli się jeszcze włączyć w zbiórkę ofiar pieniężnych na ten cel – bo były takie prośby – jest możliwość złożenia ofiar do puszek w dniu dzisiejszym.

6. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę rzeczy materialnych na pomoc „Walczącej Ukrainie”, szczegółowy spis potrzebnych produktów i rzeczy znajdziemy w Biuletynie Parafialnym i na stronie parafialnej. Muszą to być rzeczy nowe, abyśmy nie robili „Czyszczenia szaf i domu”! Na parkingu będzie podstawiony BUS z Oznakowaniem „Pomoc Walczącej Ukrainie”. Zbiórkę przeprowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Za każdy dar serca bardzo dziękuję.

7. Przez okres Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

8. We wtorek 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet, wszystkim paniom życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

9. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu „Niedziela Ad Gentes” – ofiary składane do puszek po Mszy św. będą przeznaczone na Dzieło Pomocy Ad Gentes (dzieło pomocy misjonarzom).

10. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

11. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

12. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Długiego, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny z miejscowości Długie.

13. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.