Schola

Kto śpiewa, dwa razy się modli”.

Św.  Augustyn

Od 2017r. w naszej parafii działa schola, której założycielką jest jedna z parafianek Żaneta Malesińska. Schola liczy obecnie 10 osób i zaprasza wszystkich chętnych, by śpiewem i młodzieńczą radością wielbić Boga.

By śpiewać w scholi nie potrzeba wybitnych zdolności muzycznych. Konieczne jest za to, by członkowie zespołu lubili śpiewać i chcieli to robić na chwałę Bożą.

Każdy z członków zespołu ma możliwość podzielić się z innymi tym, czym go Pan Bóg najhojniej obdarował. Piękną barwą głosu, czy też jego donośnością, poczuciem rytmu, pamięcią muzyczną, ale też i dowcipem, miłym usposobieniem, pasją, dobrymi chęciami. Każdy z nas został obdarzony rozmaitymi talentami w różnym stopniu. Ważne jest, by otrzymane dary dobrze spożytkować.

Próby scholi odbywają się zazwyczaj w soboty o godz.10. 00

Podczas tych prób nie tylko śpiewamy, ale i się dobrze bawimy. Dzieci ze scholi biorą udział we wspólnych zabawach, wyjściach na sanki, ogniskach.

Serdecznie zapraszamy chętne dzieci do wspólnego uwielbiania Pana.

Zapraszamy również wszystkich chętnych dorosłych, a także młodzież do współprowadzenia zespołu, grania na instrumentach muzycznych lub wspólnego śpiewu.

Schola parafialna w kościele Św. Rocha
Schola podczas wspólnie spędzanego czasu
Schola podczas wspólnie spędzanego czasu.
Schola w kościele Św. Rocha