1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXVI Niedziela Zwykła. W dzisiejszą niedzielę obchodzony jest 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które rozpoczną przygotowania do I Komunii Św..

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek nabożeństwo ku czci NSPJ po Mszy św. o godz. 7:00. W sobotę ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17:00 połączone z nabożeństwem różańcowym.

5. Od piątku rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w niedziele po Mszy św. o godz. 9:00, w tygodniu o godz. 17:00.. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

6. Zwracam się z prośbą aby w modlitwę różańcową podczas odprawianych nabożeństw różańcowych zaangażowały się poszczególne Koła „Żywego Różańca”, wspólnoty, oraz dzieci i młodzież podobnie jak to było w roku ubiegłym.

7. Z okazjiXX Rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Różańca Św. z Krasnegoboru została wydana płyta CD o Matce Bożej Krasnoborskiej w wykonaniu Tomka Kamińskiego i Jana Pawła Kamińskiego. Po Mszach Św. można ją nabyć za dowolną ofiarą. Na płycie znalazła się „Legenda o obrazie Matki Bożej cudami słynącymi i Kiryku z roku 1661”, Pieśń historyczna „O Najświętszey Pannie Maryi w Cerkwi Ladzieńskiey”, oraz utwór „Maryja Regina Mundi”.

8. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej przygotowujące się do I Komunii Św..

9. Za tydzień w niedzielę ofiary składane do puszek po Mszy św. będą przeznaczone na Dom Samotnej Matki diecezji ełckiej.

10. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Lebiedzina i Komaszówki. Do dbania o nasze świątynie proszę kolejne rodziny.

11. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.