1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXIII Niedziela Zwykła. Zgodniem z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego dzisiejsza niedziela jest „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Modlimy się dziś o pokój w Afganistanie i w intencji Afgańczyków, po Mszach św. będzie przeprowadzona kwesta na ich rzecz.

2. W dniu dzisiejszym w naszej parafii obchodzimy szczególną Uroczystość – XX Rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Różańca Św. w Krasnymborze. Obraz był uroczyście koronowany 08.09.2001r. koronami poświęconymi przez Papieża Św. Jana Pawła II w dniu 8 czerwca 1999r. w czasie jego pobytu w Ełku. Koronacji dokonał J.E. Ks. Bp Edward Samsel Biskup Ełcki, w uroczystości uczestniczyli również Ks. Bp. Tadeusz Zawistowski – Biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej, Ks. Bp Aleksander Kaszkiewicz Ordynariusz z Grodna i Ks. Bp Antoni Dziemianko Sufragan z Grodna. Pragniemy bardzo serdecznie zaprosić wszystkich do wspólnego świętowania już od godz. 9:30. Program podany jest w Biuletynie Parafialnym. Głównym punktem Uroczystości będzie o godz. 12:00 – Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Jerzego Mazura SVD Biskupa Ełckiego.

3. Dzień dzisiejszy to również nasze Dożynki Parafialne. Chcemy podziękować Panu Bogu za tegoroczne plony, do wspólnego dziękczynienia zapraszamy na Mszę św. o godz. 12:00 i po Mszy św. na wspólną agapę którą przygotowali parafianie z poszczególnych miejscowości.

4. Msze św. w dniu dzisiejszym (5 września) są sprawowane o godz. 7:30 i 12:00. Intencje z Mszy św. z godz. 9:00 będą odprawione o godz. 7:30 przez zaproszonych kapłanów. Intencje z godz. 11:30 i 12:30 będą odprawiane o godz. 12:00. Za zmiany bardzo przepraszamy, ale są one związane z programem Uroczystości XX – lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Różańca Św. z Krasnegoboru.

5. W dniu 5 września 2021 r. (dzisiejsza niedziela) mieszkańcy gminy Sztabin, powyżej 18 roku życia, będą mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19,  jedno dawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnymborze w godzinach 9-12.

6. Składam serdeczne podziękowania osobom indywidualnym za złożone ofiary na Uroczystości XX – lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Różańca Św. z Krasnegoboru – Bóg Zapłać. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel będę bardzo wdzięczny. Instytucją i samorządą które przyczyniają się w pomocy organizacji uroczystości dziękujemy już dzisiaj, ale szczególne wyrazy podziękowania skierujemy w najbliższym czasie..

7. W środę  9 września obchodzimy Święto Narodzenia NMP (M.B. Siewnej). W naszej parafii jest to Uroczystość Odpustowa. Msze św. w tym dniu będą odprawiane: o godz. 7:30; 9:00; 11:30 (Suma z procesją). Podczas wszystkich Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

8. Za tydzień w niedzielę Kościół w Polsce będzie przeżywał beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Wiele informacji na temat nowych błogosławionych znajdziemy w najnowszym numerze Martyrii.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Lebiedzina i Komaszówki. Do dbania o nasze świątynie proszę kolejne rodziny.

10. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.