1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXI Niedziela Zwykła.

2. W poniedziałek 23 sierpnia obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.

3. W czwartek 26 sierpnia obchodzimy w kościele Uroczystość NMP Częstochowskiej. Oddajemy cześć tej która w szczególny sposób opiekuje się Narodem Polskim z Tronu Jasnogórskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 7:30, 9:00, 11:30 i 12:30.

4. Dożynki Diecezji Ełckiej 2021 r. odbędą sięw parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej, 4 września (sobota). Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza wszystkich Księży, Osoby Życia Konsekrowanego, Wiernych świeckich, a przede wszystkim rolników, sadowników i ogrodników, do wzięcia udziału w dziękczynieniu Panu Bogu za tegoroczne plony.

5. W naszej parafii dziękczynienie za plony będziemy przeżywali w niedzielę 5 września podczas Uroczystości XX – lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Różańca Św. z Krasnegoboru. Zwracam się z prośbą o przygotowanie wieńców i koszów dożynkowych. W związku z przypadającymi uroczystościami po konsultacjach na ostatnim spotkaniu, organizujemy jeszcze jedno spotkanie na które zaprosić chcemy również Sołtysów, Radnych, Radę Parafialną, Akcję Katolicką, oraz mile by byli widziani przedstawiciele OSP. Spotkanie w poniedziałek 23 sierpnia o godz. 19:00 w Sanktuarium.

6. Składam serdeczne podziękowania osobom indywidualnym za złożone ofiary na Uroczystości XX – lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Różańca Św. z Krasnegoboru – Bóg Zapłać.

7. W ramach dalszego luzowania obostrzeń sanitarnych rząd dopuścił od soboty 26 czerwca – 75 proc. miejsc zajętych w kościołach. Do limitu miejsc nie będą wliczane osoby zaszczepione. Nadal jednak obowiązuje w kościołach zakrywanie ust i nosa. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Lebiedzina i Komaszówki. Do dbania o nasze świątynie proszę kolejne rodziny.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.