1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XIX Niedziela Zwykła. W drugą niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę są przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

2. Za tydzień w niedzielę 15 sierpnia obchodzimy w Kościele Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej). Podczas wszystkich Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

3. W dniu 15 sierpnia przypada również rocznica Cudu nad Wisłą (1920) i Dzień Wojska Polskiego.

4. Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej w Krasnymborze, Jaminach i w Sztabinie zapraszają na VII Pieszo-Rowerową Pielgrzymkę do Sanktuarium w Studzienicznej i „Różaniec na wodzie”, która wyruszy 15 sierpnia o godz. 8:00 ze Sztabina. Informacje o zapisach i program znajdziemy w biuletynie i na stronie parafialnej. Pielgrzymi z Krasnegoboru dołączą do pielgrzymki o godz. 10:30.

5. Dnia 14 sierpnia 2021 roku (sobota) odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej.

Program pielgrzymki w intencji trzeźwości:

• 10.00 – Rozpoczęcie spotkania i powitanie przybyłych grup
• 10.15 – Różaniec (w czasie Różańca możliwość skorzystania ze Spowiedzi)
• 11.00 – Msza Święta
• 12.30 – ognisko (agapa)
• 13.00 – otwarty miting
• 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
• 15.30 – Błogosławieństwo na zakończenie pielgrzymki

6. W ramach dalszego luzowania obostrzeń sanitarnych rząd dopuścił od soboty 26 czerwca – 75 proc. miejsc zajętych w kościołach. Do limitu miejsc nie będą wliczane osoby zaszczepione. Nadal jednak obowiązuje w kościołach zakrywanie ust i nosa. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Krasnegoboru. Do dbania o nasze świątynie proszę kolejne rodziny z miejscowości Lebiedzin i Komaszówka.

8. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.