1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XVI Niedziela Zwykła. W Gibach odbywają się w dniu dzisiejszym uroczystości 76 rocznicy Obławy Augustowskiej.

2. W dniach 18-25 lipca 2021 jest obchodzony 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym roku przeżywamy go pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie, w naszej parafii poświęcenie pojazdów za tydzień w niedzielę po wszystkich Mszach św.. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Wpłaty można dokonać osobiście wpłacając ofiarę na konto MIVA Polska, lub złożyć do puszki za tydzień w niedzielę podczas święcenia pojazdów.

3. W najbliższy poniedziałek zapraszam na godz. 15:00 na Mszę św. Członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa z naszej parafii, aby modlić się wspólnie w intencji Dzieła, jego członków, oraz ich rodzin.

4. W tym tygodniu w czwartek 22 lipca obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, 23 lipca przypada święto Św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, Patronki Europy; w niedzielę za tydzień 25 lipca święto Św. Jakuba Apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców.

5. Bardzo dziękuję za złożone ofiary na fundusz remontowy parafii, w minioną niedzielę zebraliśmy 1670,00 zł., zostały również złożone ofiary indywidualne, „Bóg Zapłać”.

6. Dnia 28 lipca (środa) 2021 r. po porannej Mszy św. w Katedrze Ełckiej, wyruszy XXIX Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Bliższe informacje na plakacie w gablotce i u przewodnika Grupy Augustów ks. Eryka Szamatowicza.

7. W ramach dalszego luzowania obostrzeń sanitarnych rząd dopuścił od soboty 26 czerwca – 75 proc. miejsc zajętych w kościołach. Do limitu miejsc nie będą wliczane osoby zaszczepione. Nadal jednak obowiązuje w kościołach zakrywanie ust i nosa. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Krasnegoboru. O kontynuację dbania o nasze świątynie proszę kolejne rodziny.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.