SACROTRUCK to interaktywne muzeum, kino, mobilne centrum kultury, ośrodek szkoleń i warsztatów, „centrum dowodzenia” na czterech kołach, który dociera ze swoimi kulturalnymi i dydaktycznymi zasobami prosto do człowieka. Idea wykorzystania samochodu pół-ciężarowego jako ośrodek kultury ma na celu zwiększenie dostępności bogatych treści w mniejszych miejscowościach. Spotkania będą otwarte zarówno dla dzieci, dorosłych, jak i seniorów. Ideą projektu jest bowiem zachęcenie do integracji międzypokoleniowej. W samochodzie będzie można zobaczyć pamiątki związane ze Szlakami Papieskimi oraz Janem Pawłem II, będzie można usiąść przy stoliku, wypić kawę, zjeść kremówkę papieską. Zostały przygotowane wywiady z ostatnimi żyjącymi osobami, które wędrowały po Krakowie, po górach i pływały na kajakach razem z Karolem Wojtyłą w różnych okresach jego życia. Będzie można usłyszeć dlaczego Jan Paweł II nazywany był Wujkiem, jak wyglądały spływy ze świętym, jakie piosenki śpiewał Wojtyła nad Hańczą – a to wszystko w interaktywnym muzeum. W ramach SacroTrucka będzie można przenieść się w wirtualną rzeczywistość. Dzięki specjalnym okularom będziemy mogli „być” w miejscach, gdzie swoje ślady odcisnął Wielki Święty. Będą to jedyne pokazy filmowe w 360 stopniach w okularach VR  w okolicy!

Nazwa SACROTRUCK jest „mrugnięciem” w stronę foodtrucków, czyli mobilnych restauracji i barów z ambitnym podejściem do jakości serwowanego jedzenia. W odróżnieniu od foodtrucków nasza mobilna „restauracja” karmi kulturą, sztuką i bogatymi treściami opartymi na wartościach nieprzemijających.

„Chcemy opowiedzieć o Szlakach Papieskich Diecezji Ełckiej przez mobilne dzieło kultury i ośrodek szkoleniowy, jakim jest niewątpliwie projekt SZAFY na KÓŁKACH czyli Szlakowej Akademii Familijnej w SacroTRUCKu – z jego bogatym zapleczem multimedialnym, nowoczesnym systemem wizualizacji filmowej VR – przygotowanym na tę okazję – oraz warsztatami psychologicznymi, aktorskimi, filmowymi i kawiarenką familijną, które pomogą nam powrócić do siebie samych, do swoich rodzin, do wspólnoty i do wartości nieprzemijających, na które wskazywał nam przez całe życie święty, który chodził po naszej ziemi. W SacroTrucku są liczne pamiątki związane z wizytą papieża Polaka w diecezji ełckiej podczas pielgrzymki do Ojczyzny w 1999 roku”.

Bp Jerzy Mazur.

Zapraszamy w dniu 11 lipca kiedy to w naszej parafii będzie można skorzystać ze Szlakowej Akademii Familijnej – SacroTrucka – Interaktywnego Muzeum JP2. Sacrotruck będzie dostępny w godz. od 9:00 do 13:00.