1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XIV Niedziela Zwykła. W dniu dzisiejszym, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Dnia 10 lipca (sobota) odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Teściowych w Sanktuarium Matki Bożej Bazylianki w Lipsku. Rozpoczęcie o godz. 10:00. Główna Msza św. będzie sprawowana o godz. 11::00.

3. Dnia 15 lipca (czwartek) 2021 r. wyruszy XXXI Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza z Suwałk do Ostrej Bramy. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. sprawowaną o godz. 7.00 w Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach. Zgłoszenia na pielgrzymkę do 14 lipca pod numerem: (87) 734 19 00, kom.: 668 596 774;  ul. Prymasa St. Wyszyńskiego 3; 16-400 Suwałki; e-mail: suwalki-wilno@salezjanie.pl

4. Dnia 17 lipca (sobota) 2021 r. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Rajgrodzie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30., a o godz. 12.30. będzie sprawowana Msza św.

5. W dniu 11 lipca w naszej parafii będzie można skorzystać ze Szlakowej Akademii Familijnej – SacroTrucka – Interaktywnego Muzeum JP2. Sacrotruck będzie dostępny w godz. od 9:00 do 13:00. Więcej informacji znajdziemy w Biuletynie Parafialnym i na stronie internetowej parafii.

6. Dnia 28 lipca (środa) 2021 r. po porannej Mszy św. w Katedrze Ełckiej, wyruszy XXIX Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Bliższe informacje na plakacie w gablotce i u przewodnika Grupy Augustów ks. Eryka Szamatowicza. Zapisy podczas spotkania w Bazylice NSJ 8 lipca o godz. 19:00 w Augustowie.

7. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

8. W ramach dalszego luzowania obostrzeń sanitarnych rząd dopuścił od soboty 26 czerwca – 75 proc. miejsc zajętych w kościołach. Do limitu miejsc nie będą wliczane osoby zaszczepione. Nadal jednak obowiązuje w kościołach zakrywanie ust i nosa. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Krasnegoboru. O kontynuację dbania o nasze świątynie proszę kolejne rodziny z Krasnegoboru.

10. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.