1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XIII Niedziela Zwykła. Nabożeństwo Czerwcowe po Mszy św. o godz. 9:00. W dniu dzisiejszym ofiary składane do puszek są przeznaczone na młodzież biorącą udział w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Ełckiej na Jasną Górę.

2. Rocznica I Komunii Św. odbędzie się w dniu dzisiejszym podczas Mszy Św. o godz. 12:30.

3. We wtorek 29 czerwca obchodzimy w Kościele Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym o godz. 7:30, 9:00, 11:30. – ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej (wspieramy Ojca Św. Franciszka).

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 7:00.

5. W sobotę 3 lipca przypada Święto Św. Tomasza Apostoła.

6. „Rozpoczęcie Lata z Chrystusem na Mazurach” odbędzie się 3 lipca 2021 r. (sobota) na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku:

–  o godz. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Adriana Galbasa;

– o godz. 19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – wieczór uwielbienia.

7. W ramach dalszego luzowania obostrzeń sanitarnych rząd dopuścił od soboty 26 czerwca – 75 proc. miejsc zajętych w kościołach. Do limitu miejsc nie będą wliczane osoby zaszczepione. Nadal jednak obowiązuje w kościołach zakrywanie ust i nosa. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów rodzicom młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania. Bóg zapłać też za dekorację kościoła i złożoną ofiarę ołtarza. O kontynuację dbania o nasze świątynie proszę kolejne rodziny z Krasnegoboru.

9. W sanktuarium są wyłożone obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Królowej Różańca Św. z Krasnegoboru wydane z okazji XX-lecia Koronacji Obrazu. Na odwrotach znajdziemy różne teksty historyczne. Przygotowywane są również inne wydawnictwa.

10. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.