1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś X Niedziela Zwykła. W pierwszą niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9:00.

2. W najbliższy czwartek zakończenie „Oktawy Bożego Ciała”, zapraszamy na Mszę św. na godz. 17:00 i po Mszy św. procesję eucharystyczną. Ze względów epidemiologicznych procesja eucharystyczna z liturgiczną służbą ołtarza. Na zakończenie uroczystości obrzęd błogosławieństwa wianków i dzieci.

3. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu o godz. 7:30, 9:00 – z dokonaniem odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali polscy biskupi przed stu laty. W tym dniu post nie obowiązuje. Dodatkowa Msza św. z poświęceniem pól o godz. 17:00.

4. W sobotę 12 czerwca obchodzimy Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

5. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbywają się w niedzielę po Mszy św. o 12:30. Za tydzień w niedzielę zapraszam młodzież wraz z rodzicami.

6. W Oktawie Bożego Ciała i po oktawie będą odprawiane Msze św. z prośbą o urodzaje, oraz z procesją i błogosławieństwem pól dla poszczególnych miejscowości:

07.06. o godz. 9:00 – Ściokła

07.06. o godz. 10:00 – Hruskie i Wilkownia

08.06. o godz. 9:00 – Długie

09.06. o godz. 9:00 – Jastrzębna Pierwsza

09.06. o godz. 17:00 – Balinka

10.06. o godz. 10:00 – Lebiedzin i Komaszówka

11.06. o godz. 17:00 – Jastrzębna Druga

14.06. o godz. 17:00 – Jasionowo wieś i kolonie

7. Na prośbę augustowskiego sanepidu przypominamy, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi w kościele może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Gdy będzie zbyt duża liczba wiernych prosimy o pozostanie na zewnątrz kościoła. Sanepid augustowski zapowiedział kontrole odnośnie przestrzegania wszystkich zasad sanitarnych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Krasnegoboru i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z miejscowości Krasnybór.

9. Składam również wyrazy podziękowania dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej za przystrojenie kapliczek na Uroczystość Bożego Ciała.

10. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.