1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Uroczystość Najświętszej Trójcy, która zachęca nas do modlitewnej kontemplacji tajemnicy Boga – Ojca, Syna i Ducha Świętego.

2. W poniedziałek obchodzimy Święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu zakończymy również Nabożeństwa Majowe.

3. Caritas Diecezji Ełckiej zaprasza 1 czerwca na Ekologiczny Dzień Dziecka. Festyn odbędzie się na Placu Jana Pawła II w Ełku. O godz. 11.00 rozpocznie się Msza Św. pod przewodnictwem ks. biskupa Jerzego Mazura SVD, Biskupa Ełckiego. Warsztaty ekologiczne, namioty z zabawami, konkursy, prezenty oraz koncert to tylko niektóre propozycje tegorocznego pikniku z Caritas. W ramach festynu zaplanowano szereg atrakcji:

4. W czwartek 3 czerwca – przypada Uroczystość Najświętszego Ciała I Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 7:30, 9:00. i 11:30. Po Mszy św. o godz. 9:00, która będzie sprawowana na ołtarzu polowym przy sanktuarium, procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, którymi w tym roku będą cztery kapliczki wokół sanktuarium. Ze względów epidemiologicznych procesja eucharystyczna odbędzie się tylko ze służbą liturgiczną ołtarza. O zorganizowanie udekorowania kapliczek kwiatami ogrodowymi czy polnymi proszę tak jak w roku ubiegłym Akcję Katolicką.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 7:00.

6. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbywają się w niedzielę po Mszy św. o 12:30.

7. W Oktawie Bożego Ciała i po oktawie będą odprawiane Msze św. z prośbą o urodzaje, oraz z procesją i błogosławieństwem pól dla poszczególnych miejscowości:

04.06. o godz. 17:00 – Krasnybór

07.06. o godz. 10:00 – Hruskie i Wilkownia

09.06. o godz. 9:00 – Jastrzębna Pierwsza

09.06. o godz. 17:00 – Balinka

11.06. o godz. 9:00 – Komaszówka

8. Na prośbę augustowskiego sanepidu przypominamy, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi w kościele może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Gdy będzie zbyt duża liczba wiernych prosimy o pozostanie na zewnątrz kościoła. Sanepid augustowski zapowiedział kontrole odnośnie przestrzegania wszystkich zasad sanitarnych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Krasnegoboru i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z miejscowości Krasnybór.

10. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.