Na pielgrzymce rozpoczniemy czwarty rok Wielkiej Nowenny Różańcowej. Temat tego roku brzmi: Różaniec modlitwą o zbawienie innych.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa Z Maryją, Matką nadziei. Jak co roku planujemy zgromadzić się w jasnogórskim sanktuarium, by od Maryi uczyć się otwartości serca i gotowości do głoszenia swoim życiem Dobrej Nowiny.

Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca jest nie tylko czasem modlitwy, ale także okazją, by doświadczyć wspólnoty tych, którzy jednym dziesiątkiem Różańca codziennie przemieniają świat. Ufamy, że w tym roku uda nam się spotkać nie tylko duchowo, ale też fizycznie.

Nasze czuwanie rozpoczniemy w piątek 4 czerwca Apelem jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu, a zakończymy w sobotę uroczystą Mszą Świętą.

Program:

• 4 czerwca, piątek
    • 21.00 – Apel Jasnogórski, a następnie czuwanie modlitewne, które poprowadzi Diecezja Radomska
    • 23.00 – Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu.
  • 5 czerwca, sobota – całość odbędzie się na zewnątrz przed Szczytem Jasnej Góry.
    • 9.30 – rozpoczęcie
      • Wprowadzenie.
      • Słowo Krajowego Moderatora,
      • Konferencja,
      • Różaniec
    • 12.00 – Msza św. i zawierzenie Żywego Różańca Matce Nadziei.

Program pielgrzymki będzie transmitowany przez stronę jasnagora.pl  oraz przez kanał youtube Jasnej Góry, a także za pośrednictwem telebimu na szczycie.