1. Dziś niedziela „Dobrego Pasterza” obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na WSD w Ełku.

2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W I sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP połączone z nabożeństwem majowym o godz. 17:00.

3. Od soboty 1 maja rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe. Będą one odprawiane w kościele Św. Rocha (ze względu na możliwość uczestnictwa większej liczby wiernych) w dni powszednie o godz. 17:00 w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 11:30.. W tym dniu obchodzimy wspomnienie Św. Józefa rzemieślnika.

4. Zachęcamy do utrzymania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych Krzyżach czy Kapliczkach (z zachowaniem odpowiednich odległości między uczestnikami) w poszczególnych miejscowościach, czy też w gronie rodzinnym.

5. Spotkania dla dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św. odbywają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00, natomiast dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania po Mszy św. o 12:30.

6. Na prośbę augustowskiego sanepidu przypominamy, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi w kościele może przebywać 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. Gdy będzie zbyt duża liczba wiernych prosimy o pozostanie na zewnątrz kościoła. Sanepid augustowski zapowiedział kontrole odnośnie przestrzegania wszystkich zasad sanitarnych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Krasnegoboru i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z miejscowości Krasnybór.

8. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.