1. Dziś III Niedziela Wielkanocna – a zarazem Niedziela Biblijna, rozpoczynająca XIII Tydzień Biblijny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35).”.

2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

3. W piątek 23 kwietnia obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha Głównego Patrona Polski i Diecezji Ełckiej, jest to również dzień imienin J. E. Ks. Bp Jerzego Mazura SVD o którym pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach. Post w tym dniu z okazji przypadającej uroczystości nie obowiązuje. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00; 7:30; 9:00; 11:30 w kościele Św. Rocha.

4. Za tydzień niedziela „Dobrego Pasterza” obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpocznie się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary złożone będą przeznaczone na WSD w Ełku.

5. Spotkania dla dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św. odbywają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00, natomiast dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania po Mszy św. o 12:30.

6. Na prośbę augustowskiego sanepidu przypominamy, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi w kościele może przebywać 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. Gdy będzie zbyt duża liczba wiernych prosimy o pozostanie na zewnątrz kościoła. Sanepid augustowski zapowiedział kontrole odnośnie przestrzegania wszystkich zasad sanitarnych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Krasnegoboru i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z miejscowości Krasnybór.

8. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.