1. Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Dzisiejsza niedziela łączy zapowiedź królewskiego triumfu Chrystusa i orędzie męki.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Po Mszy św. o 12:30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś jeszcze po Mszy św. o godz. 11:30.

3. Największe misterium odkupienia sprawujemy od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do Niedzieli Zmartwychwstania włącznie, w czasie tzw. Triduum Paschalnego.

4. W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17:00.

5. W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17:00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja Krzyża podczas liturgii dla wiernych tylko przez przyklęknięcie lub oddanie skłonu. Krzyż również będzie wyniesiony do adoracji na zewnątrz kościoła.

6. W Wielką Sobotę Błogosławieństwo pokarmów o godz. 8:00; 9:00; 10:00; 11:00.; 12:00. i 13:00.. Zgodnie z zaleceniem Biskupa Ełckiego wierni trzymają koszyki w rękach, nie zestawia się ich w jednym miejscu. Będzie też można nabrać wody święconej.

7. Podczas Triduum Paschalnego zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu: W Wielki Piątek od godz. 8:00 do 17:00. W Wielką Sobotę od godz. 8:00 do 20:00.

8. Na Mszę św. Wigilii Paschalnej zapraszamy w sobotę o godz. 20:00, na którą przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 6:00 z Procesją Rezurekcyjną w środku kościoła i tylko z liturgiczną służbą ołtarza; 7:30; 9:00; 10:00; 11:30 i 12:30. Intencja Mszy św. sprawowana przez księdza proboszcza z godz. 9:00 zostaje przełożona na godz. 10:00, natomiast z godz. 11:30 na godz. 12:30. Za zmianę przepraszam, ale wynika ona z konieczności wprowadzenia dodatkowych Mszy św.. Msze św. będziemy sprawowali z księdzem prałatem indywidualnie. Podobnie będzie w drugi Dzień Świąt.

10. W II Dzień Świąt Msze św. o godz. 7:30; 9:00; 10:00; 11:30 i 12:30. Intencja Mszy św. sprawowana przez księdza proboszcza z godz. 9:00 zostaje przełożona na godz. 10:00.

11. Na prośbę augustowskiego sanepidu przypominamy, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi w kościele może przebywać 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. Gdy będzie zbyt duża liczba wiernych prosimy o pozostanie na zewnątrz kościoła. Sanepid augustowski zapowiedział kontrole odnośnie przestrzegania wszystkich zasad sanitarnych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

12. Chorych przed świętami będę odwiedzał indywidualnie w Wielkim Tygodniu na wyraźne życzenie. Informację o chętnych chorych, którzy by chcieli skorzystać z sakramentów można przekazać również telefonicznie.

13. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Ściokły i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny.

14. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.