1. Dziś przypada w kalendarzu liturgicznym VI Niedziela Zwykła. Rozpoczyna się 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św..

3. Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę (2 miesiąca) są przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

4. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu (okres 40 dni przygotowania paschalnego). W środę popielcową obowiązuje post ścisły. Podczas Mszy św. o godz. 9:00 i 11:30 poświęcenie i posypanie pokutne popiołem.

5. Przez okres Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

6. W I piątek Wielkiego Postu przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podejmowania zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła.

7. Przypominamy, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu. Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi w kościele może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do nowych przepisów sanitarnych.

8. Z okazji 20-lecia Koronacji Obrazu Królowej Różańca Św. z Krasnegoboru został wydany Kalendarz Parafialny na 2021r.. Można go wziąć za darmo lub złożyć też dobrowolną ofiarę na inne wydawnictwa związane z rocznicą koronacji. W wersji wirtualnej znajdziemy go również na stronie parafialnej.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Wolnego i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny.

10. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.