1. Dziś przypada w kalendarzu liturgicznym Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 9:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone są na potrzeby WSD w Ełku.

2. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest Patronalnym Świętem Akcji Katolickiej.

3. Przez miesiąc listopad i grudzień Msze św. w niedzielę będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00, 11:30 i 12:30.

4. W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych można uzyskać przez cały listopad.

5. W dniu dzisiejszym (22 listopada) obchodzimy wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego, organistów, chórów i scholii parafialnych. Z tej okazji pragniemy dziś wyrazić wdzięczność Panu Organiście i Scholii Parafialnej za ich wkład w naszą liturgię.

6. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny, który będziemy przeżywali pod hasłem „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy” i będzie poświęcony Eucharystii.

7. Przypominamy, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu. Zgodnie z nowymi obostrzeniami sanitarnymi w kościele może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do nowych przepisów sanitarnych.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jasionowa Kolonie i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z tej miejscowości.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.