1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym to okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w Republice Środkowej Afryki. Poprzez dar modlitwy w ich intencji i składane ofiary do puszek wypełnijmy najważniejsze przykazanie miłości Boga i bliźniego.

2. W drugą niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę są przeznaczone na fundusz remontowy kościoła.

3. Przez miesiąc listopad Msze św. w niedzielę będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00, 11:30 i 12:30.

4. W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.

5. Wypominki roczne, które będą czytane przez cały rok przed Mszą św. niedzielną o godz. 11:30. mogą być zgłaszane na kartkach, lub w zakrystii, albo w kancelarii parafialnej, ofiara jest taka sama jak w latach poprzednich. Składając ofiarę na wypominki w kancelarii zwróćmy uwagę czy mamy złożoną ofiarę za groby na utrzymanie cmentarza, numer grobu można też odszukać na stronie parafialnej, pod linkiem cmentarz, ofiarę można również wpłacić na konto parafialne podając numer grobu. Numer konta znajdziemy również na stronie parafialnej www.sanktuariumkrasnybor.pl .

6. W dniu 11 listopada (środa) będziemy obchodzić 102 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię o godz. 7:30, 9:00 i 11:30, podczas których będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski.

7. Przypominamy, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu. Zgodnie z nowymi obostrzeniami sanitarnymi w kościele może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do nowych przepisów sanitarnych.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jasionowa Kolonie i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z tej miejscowości.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.