1. Dziś przypada w kalendarzu liturgicznym XXX Niedziela Zwykła. W naszej parafii obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego, obchodzi się ją dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.

2. Do soboty 31 października Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele jest sprawowane w niedziele po Mszy św. o godz. 11:30, w tygodniu o godz. 17:00.. Ze względu na nowe obostrzenia sanitarne Nabożeństwa Różańcowe są sprawowane w kościele Św. Rocha.

3. Zbliżają się dni pamięci o naszych bliskich zmarłych. Naszą pamięć o zmarłych chciejmy w szczególny sposób podkreślić przez uporządkowanie grobów naszych bliskich zmarłych. Zechciejmy też spojrzeć na groby zapomniane a znajdujące się w pobliżu, wiara w świętych obcowanie podpowiada nam że ten uczynek miłosierdzia pamięci o zmarłych zwróci się nam z ich modlitwą w naszej intencji.

4. Wypominki można zapisywać na kartkach które są wyłożone na bocznych ołtarzach i przy wejściu. Wypominki listopadowe będą odmawiane przez miesiąc listopad przed Mszą św. niedzielną o godz. 11:30, ofiara jest na te wypominki dobrowolna. Można je składać na tacę lub bezpośrednio do zakrystii. Wypominki roczne, które będą czytane przez cały rok przed Mszą św. niedzielną o godz. 11:30. proszę o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, ofiara jest taka sama jak w latach poprzednich. Składając ofiarę na wypominki w kancelarii zwróćmy uwagę czy mamy złożoną ofiarę za groby na utrzymanie cmentarza, wiele osób złożyło już ofiarę na kilka lat do przodu.

5. Za tydzień w niedzielę 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. W tym dniu o godz. 7:30, 9:00, 10:00 i 11:30. Po Mszy św. o godz. 11:30 Nabożeństwo żałobne za zmarłych i procesja na cmentarzu jeżeli pozwolą na to przepisy.

6. Przypominamy, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu. Zgodnie z nowymi obostrzeniami sanitarnymi w kościele może przebywać 1 osoba na 7 metrów kwadratowych (strefa czerwona). Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do nowych przepisów sanitarnych.

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Drugiej i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie rodziny z miejscowości Jasionowo Kolonie.

8. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.