1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXIX Niedziela Zwykła., obchodzona jako Niedziela Misyjna. „Oto ja, poślij mnie” to hasło tegorocznego Światowego Dnia Misyjnego, zwanego Niedzielą Misyjną. W Polsce Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne z racji rozpoczynającego się tygodnia misyjnego.

2. Dziś przypada również świąteczne wspomnienie Św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia, więc również w dniu dzisiejszym modlimy się w ich intencji.

3. W każdy trzeci poniedziałek miesiąca spotykają się w diecezji ełckiej na Mszy św. członkowie Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. W najbliższy poniedziałek zapraszam na godz. 15:00 na Mszę św. Członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa z naszej parafii, aby modlić się wspólnie w intencji Dzieła, jego członków, oraz ich rodzin.

4. W czwartek 22 października obchodzimy w kościele liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II.

5. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele jest sprawowane w niedziele po Mszy św. o godz. 11:30, w tygodniu o godz. 17:00.. Ze względu na nowe obostrzenia sanitarne Nabożeństwa Różańcowe będą sprawowane w kościele Św. Rocha.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św..

7. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

8. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.

9. Zbliżają się dni pamięci o naszych bliskich zmarłych. Naszą pamięć o zmarłych chciejmy w szczególny sposób podkreślić przez uporządkowanie grobów naszych bliskich zmarłych. Zechciejmy też spojrzeć na groby zapomniane a znajdujące się w pobliżu, wiara w świętych obcowanie podpowiada nam że ten uczynek miłosierdzia pamięci o zmarłych zwróci się nam z ich modlitwą w naszej intencji.

10. Wypominki można zapisywać na kartkach które są wyłożone na bocznych ołtarzach i przy wejściu. Wypominki listopadowe będą odmawiane przez miesiąc listopad przed Mszą św. niedzielną o godz. 11:30, ofiara jest na te wypominki dobrowolna. Można je składać na tacę lub bezpośrednio do zakrystii. Wypominki roczne, które będą czytane przez cały rok przed Mszą św. niedzielną o godz. 11:30. proszę o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, ofiara jest taka sama jak w latach poprzednich.

11. Przypominamy, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu. Zgodnie z nowymi obostrzeniami sanitarnymi w kościele może przebywać 1 osoba na 4 metry kwadratowe (strefa żółta). Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do nowych przepisów sanitarnych.

12. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Drugiej i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z tej miejscowości.

13. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.