1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXVIII Niedziela Zwykła. Obchodzimy dziś XX Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego dnia są słowa „TOTUS TUUS”. Przypada on w tym roku w jubileusz stulecia urodzin oraz w piętnastą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

2. Młodzież i dzieci ze SP w Krasnymborze zapraszają na specjalny program poświęcony Dniu Papieskiemu, który zostanie przedstawiony w dzisiejszą niedzielę w kościele Św. Rocha o godz. 9:00.

3. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele jest sprawowane w niedziele po Mszy św. o godz. 11:30, w tygodniu o godz. 17:00.. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

4. W dniu 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, wszystkich nauczycieli zawierzamy Maryi „Stolicy Mądrości” życząc wielu sukcesów w edukacji, oraz dużo sił, zdrowia i cierpliwości w niełatwych czasach.

5. W piątek 16 października przypada 42 rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową (1978-2005).

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św..

7. Za tydzień w niedzielę 18 października Niedziela Misyjna. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne z racji rozpoczynającego się tygodnia misyjnego.

8. Przypominamy, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Drugiej i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z tej miejscowości.

10. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.