1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXVII Niedziela Zwykła, jest to również pierwsz niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 11:30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem różańcowym. Ofiary składane do puszek po Mszy św. są przeznaczone na Dom Samotnej Matki w Ełku prowadzony przez Caritas Diecezji Ełckiej.

2. W środę 7 października w naszej parafii przypada Uroczystość Odpustowa NMP Różańcowej. Msze św. w tym dniu o godz. 7:30; 9:00 i 11:30 suma odpustowa z procesją różańcową. Dzień 7 października to święto wszystkich Wspólnot Różańcowych, szczególne zaproszenie więc kierujemy do Róż należących do „Żywego Różańca”.

3. Zachęcamy również wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele jest sprawowane w niedziele po Mszy św. o godz. 11:30, w tygodniu o godz. 17:00.. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

4. Zwracam się z prośbą aby w modlitwę różańcową podczas odprawianych nabożeństw różańcowych zaangażowały się poszczególne Koła „Żywego Różańca”, wspólnoty, oraz dzieci i młodzież podobnie jak to było w roku ubiegłym.

5. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili XX Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego dnia są słowa „TOTUS TUUS”. Przypada on w tym roku w jubileusz stulecia urodzin oraz w piętnastą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Ofiary składane do puszek w tym dniu będą przeznaczone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św..

7. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy parafii

8. W kościołach został zniesiony limit uczestników zgromadzeń religijnych. Nadal jednak obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Drugiej i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z tej miejscowości.

10. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.