1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XX Niedziela Zwykła.

2. Zgodnie z apelem Przewodniczącego Episkopatu dzisiejsza niedziela jest Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. W dniu dzisiejszym przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce po wszystkich Mszach świętych odbywa się zbiórka środków finansowych, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska. 4 sierpnia br. doszło w Bejrucie do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, przynosząc 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych i szkody materialne oszacowane na miliardy dolarów.

3. W każdy trzeci poniedziałek miesiąca spotykają się w diecezji ełckiej na Mszy św. członkowie Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. W najbliższy poniedziałek zapraszam na godz. 15:00 na Mszę św. Członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa z naszej parafii, aby modlić się wspólnie w intencji Dzieła, jego członków, oraz ich rodzin.

3. W środę 19 sierpnia obchodzimy Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Każda diecezja ma swoją katedrę – matkę wszystkich innych kościołów. Jest ona siedzibą biskupa. Stanowi centrum struktury diecezji. Jak mówią przepisy liturgiczne, „aby bardziej uwidocznić znaczenie i godność Kościoła lokalnego, obchodzi się rocznicę poświęcenia jego kościoła katedralnego jako uroczystość w samym kościele katedralnym, a w innych kościołach diecezji – jako święto”.

4. W sobotę 22 sierpnia obchodzimy wspomnienie NMP Królowej.

5. Dożynki Gminne odbędą się w tym roku w Sztabinie w niedzielę 30 sierpnia. W naszej parafii dziękczynienie za plony będziemy przeżywali w Święto Narodzenia NMP (M.B. Siewnej) w dniu 8 września podczas Uroczystości Odpustowych. Zwracam się z prośbą o przygotowanie wieńców i koszów dożynkowych.

6. W kościołach został zniesiony limit uczestników zgromadzeń religijnych. Nadal jednak obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu.

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Drugiej i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z tej miejscowości.

8. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.