1. W dniu dzisiejszym w kalendarzu liturgicznym przypada XXVIII Niedziela Zwykła. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego dnia są słowa „Wstańcie, Chodźmy!”. Ofiary składane do puszek w dniu dzisiejszym są przeznaczone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Młodzież i dzieci ze SP w Krasnymborze zapraszają na specjalny program poświęcony Dniu Papieskiemu, który zostanie przedstawiony w dzisiejszą niedzielę w kościele Św. Rocha o godz. 8:30.

2. Dzisiejsza niedziela to również dzień Wyborów do Sejmu i Senatu RP. Prośmy o światło Ducha Św. dla wszystkich naszych rodaków abyśmy wybrali ludzi, którzy będą chcieli się poświęcić dla dobra wspólnego i naszej Ojczyzny.

3. Od dzisiejszej niedzieli w każdą drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy parafii. Przy remoncie kościoła Św. Rocha chcemy wykonać jeszcze kilka prac dodadkowych, złożone ofiary będą na pewno dużą pomocą. Składam również podziękowania za ofiary indywidualne składane na remont kościoła.

4. W najbliższą środę nastąpi odbiór prac, które zostały wykonane zgodnie z dofinansowaniem MKiDN. Do odbioru prac musimy ukończyć prace na poddaszu kościoła oraz uporządkować teren wokół kościoła Św. Rocha. W nadchodzącym tygodniu w poniedziałek i wtorek będę prosił o pomoc mieszkańców Lebiedzina, Długiego dodatkowo w poniedziałek i Kryłatki we wtorek. Bardzo dziękuję za pomoc osobom, które w minionym tygodniu pracowały przy kościele z Lebiedzina..

5. W miesiącu październiku – miesiącu modlitwy różańcowej i Nadzwyczajny Miesiącu Misyjnm zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszej parafii jest odprawiane w niedziele po Mszy św. o godz. 11:30, w tygodniu o godz. 17:00.. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W NMM zapraszam aby w modlitwę różańcową podczas odprawianych nabożeństw różańcowych zaangażowały się poszczególne Koła „Żywego Różańca”, wspólnoty, oraz dzieci i młodzież.

6. W związku z II Diecezjalnym Kongresem Misyjnym Diecezji Ełckiej (stacja dorosłych i młodzieży) w dniu 19 października (sobota) organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii do Ełku. Koszt wyjazdu 20zł., zapisy po Mszach św. w zakrystii lub telefonicznie: 604 772468 u ks. proboszcza. Wyjazd w sobotę o godz. 7:30 z parkingu przy kościele.

7. Natomiast za tydzień w niedzielę 20 października Niedziela Misyjna, w parafii będziemy przeżywali II Diecezjalny Kongres Misyjny. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

8. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św..

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Długiego i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.