1. Dzisiaj przypada w kalendarzu liturgicznym XIX Niedziela Zwykła, dziś również zakończenie XXVII Pielgrzymki Pieszej Diecezji Ełckiej na Jasną Górę.

2. W dniu dzisiejszym (11 sierpnia) na godz. 15:00 zapraszam na spotkanie z Wójtem Gminy Sztabin Sołtysów Wsi z naszej parafii. Spotkanie będzie dotyczyło Dożynek Gminnych, które w tym roku odbędą się 15 września w Sztabinie. Na spotkanie zapraszamy również osoby, które by chciały się zaangażować w stoiska wystawcze podczas dożynek. Spotkanie odbędzie się na plebanii.

3. W czwartek 15 sierpnia obchodzimy w Kościele Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej). Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym: godz. 7:30, 9:00 i 11:30. Jest to Uroczystość obowiązkowa co do uczestnictwa we Mszy św.. Podczas wszystkich Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

4. W dniu 15 sierpnia przypada również rocznica Cudu nad Wisłą (1920) i Dzień Wojska Polskiego.

5. Stowarzyszenie Aktywny Sztabin, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga – Ostrowie i Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej w Krasnymborze i w Sztabinie zapraszają na V Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium w Studzienicznej, która wyruszy 15 sierpnia o godz. 8:00 ze Sztabina. Informacje o zapisach i program znajdziemy w biuletynie i na stronie parafialnej.

6. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Ostrowia, proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z tej miejscowości.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.