1. Dzisiaj przypada w kalendarzu liturgicznym XVI Niedziela Zwykła.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XX Tydzień Św. Krzysztofa obchodzony w Polsce w dniach od 21 do 28 lipca pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”, wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie, w naszej parafii poświęcenie pojazdów za tydzień w niedzielę po wszystkich Mszach św.. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Wpłaty można dokonać osobiście wpłacając ofiarę na konto MIVA Polska, lub złożyć do puszki za tydzień w niedzielę podczas święcenia pojazdów.

3. W tym tygodniu w poniedziałek 22 lipca obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, 23 lipca przypada święto Św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, Patronki Europy; w czwartek 25 lipca święto Św. Jakuba Apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców; w piątek 26 lipca wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP – jest to dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom z okazji wspomnienia Św. Rodziców NMP.

4. XXVII Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę 2018. Pielgrzymka wyrusza z Ełku 28 lipca (niedziela) po Mszy Św. o godz. 6.00, natomiast wejście na Jasną Górę przewidziane jest 11 sierpnia (sobota) ok. godz. 10.30. Więcej informacji znajdziemy w biuletynie.

5. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Ostrowia, proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z tej miejscowości.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.