Rok 2022 w naszej Diecezji Ełckiej jest rokiem I Kongresu Różańcowego. Dziękujemy za 30 lat istnienia Diecezji Ełckiej. W dniu 28 maja (w sobotę) w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Krasnymborze będzie Pierwsza Stacja Kongresowa – Stacja Dorosłych. Przewidziany jest przebogaty program, (wywieszony w gablocie plus plakat) którego centralnym wydarzeniem będzie Msza Św. pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura SVD o godz. 12.00.

Gorąco zapraszam do Krasnegoboru do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Świętego na dzień 28 maja w imieniu swoim, całej wspólnoty parafialnej oraz w imieniu Biskupa Ełckiego każdą Maryjną Wspólnotę, każde Koło Różańcowe, każdą Różę Różańcową, osoby indywidualne i grupy zorganizowane –  osoby wszystkich stanów i zawodów.

U stóp Różańcowej Matki Krasnoborskiej przy JEJ Cudownym Wizerunku modlić się będziemy za nasze rodziny, nasze parafie, naszą diecezję! O pokój w umęczonej wojną Ukrainie i pokój w Ojczyźnie naszej i w naszych progach.

Matka Boża Królowa Różańca Świętego oczekuje w Krasnymborze. Zaczynamy o godz. 9.00. Do zobaczenia 28 maja. Niech nie zabraknie nikogo, kto kocha Najświętszą Maryję Pannę i komu drogi jest Różaniec!!

Ks. Dariusz Rogiński

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej