Włączając się w przeżywanie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego jakim jest październik br. zgodnie ze wskazaniami papieża Franciszka pragniemy odnowić i ożywić ducha misyjnego również we wspólnotach różańcowych diecezji ełckiej. Zapraszamy Zelatorki, Zelatorów, Animatorów i członków wspólnot różańcowych na wspólne spotkanie formacyjno – modlitewne, które odbędzie się w Ełku w dniu 28 października br..

Od samego początku Żywy Różaniec obejmuje modlitwą i wspomaga ofiarami materialnymi misje katolickie na całym świecie. Jego członkowie modlą się w intencjach misyjnych szczególnie bliskich Papieżowi, który na każdy miesiąc wyznacza inną intencję. Są one podyktowane najważniejszymi i najbardziej palącymi problemami Kościoła na świecie. Papieska Intencja Ewangelizacyjna na październik 2019r wzywa nas do modlitwy za ewangelizację: „Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele”. Sługa Boża Paulina Jaricot założycielka w 1826r. Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca pisała tak; „Piętnaście węgli: jeden płonie, trzy lub cztery tlą się zaledwie, pozostałe są zimne – ale zbierzcie je razem, a wybuchną ogniem! Oto właściwy charakter Żywego Różańca”. W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym uczyńmy wszystko aby nasze wspólnoty różańcowe wybuchnęły na nowo ogniem modlitwy. Włączmy się też materialnie w dzieło Żywy Różaniec dla misji. Ofiary złożone podczas spotkania w dniu 28 października od poszczególnych Kół Żywego Różańca i Wspólnot Różańcowych zostaną przekazane naszym misjonarzom fideidonistom, misjonarzom i misjonarkom pochodzącym z naszej diecezji a pracujących na misjach, by mogli wspomagać najbiedniejszych z najbiedniejszych: biedne i chore dzieci, biedne rodziny, bezdomnych i wykluczonych oraz najbardziej potrzebujących.

Program Spotkania:

godz. 16:30 – spotkanie formacyjno – organizacyjne w sali konferencyjnej Centrum Dydaktyczno-Oświatowego w Ełku: omówienie Statutu Żywego Różańca, wręczenie dyplomów wyróżnionym osobom należącym do Żywego Różańca, spotkanie z Ojcem Redemptorystą z TV Trwam.

godz. 18:00 – katedra, udział w Mszy św. transmitowanej przez TV Trwam i Radio Maryja, wspólna modlitwa w intencji misji.