W Sanktuarium w Krasnymborze, króluje Obraz NMP Królowej Różańca Św. z Dzieciątkiem Jezus trzymającym różaniec, koronowany w dniu 8 września 2001r. koronami które pobłogosławił Św. Jan Paweł II w Ełku w dniu 8 czerwca 1999r..

Obraz cieszy się szczególnym kultem już od XVII wieku, wielu pielgrzymów i parafian zostało hojnie obdarowanych łaskami przez Matkę Bożą Krasnoborską (nazywaną tak od wieków).

Dzień 7 października to święto wszystkich Wspólnot Różańcowych, szczególne zaproszenie więc kierujemy do Róż należących do „Żywego Różańca”, aby swoje święto obchodzili razem z NMP Królową Różańca Św.. Na koniec Mszy św. odbędzie się rozesłanie z prośbą o modlitwę w intencji Misji św. i Misjonarzy, każda z Róż należąca do „Żywego Różańca” (również każdy z pielgrzymów jest zaproszony do odebrania róży, jeśli należy do „Żywego Różańca”) otrzyma kwiat róży jako misję aby modlić się w intencji misji i wspierać swoją modlitwą, cierpieniem i ofiarami misjonarzy.

Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Uroczystości Odpustowe w dniu 7 października. Uroczysta Suma w tym dniu będzie sprawowana o godz. 11:30, której będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Jerzy Mazur SVD Biskup Ełcki. Po Mszy św. odbędzie się procesja z modlitwą różańcową wokół sanktuarium, która zakończy się w sanktuarium przed Obrazem NMP Królowej Różańca Św. zawierzeniem Matce Bożej wszystkich obecnych i intencji przyniesionych w naszych sercach.

W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym będziemy modlili się też w szczególny sposób w intencji Misji Św. i Misjonarzy polecając opiece Matki Bożej Królowej Różańca Św. szczególnie Misjonarzy i Misjonarki pochodzących z naszej diecezji.

Do zobaczenia w Krasnymborze.

Ks. Dariusz Rogiński.