W dniu 8 września w naszej parafii obchodzimy szczególną podwójną Uroczystość – Uroczystość Odpustową Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej, oraz XXII Rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Różańca Św. w Krasnymborze. Obraz był uroczyście koronowany 08.09.2001r. koronami poświęconymi przez Papieża Św. Jana Pawła II w dniu 8 czerwca 1999r. w czasie jego pobytu w Ełku. Koronacji dokonał J.E. Ks. Bp Edward Samsel Biskup Ełcki, w uroczystości uczestniczyli również Ks. Bp. Tadeusz Zawistowski – Biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej, Ks. Bp Aleksander Kaszkiewicz Ordynariusz z Grodna i Ks. Bp Antoni Dziemianko Sufragan z Grodna. Msze św. w dniu Matki Bożej Siewnej 8 września (piątek) będą sprawowane o godz. 7:30, 9:00 i 11:30 suma z procesją eucharystyczną. Podczas Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego i nasion. Z racji przypadającej uroczystości w tym dniu post nie obowiązuje.