1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich Mottem tegorocznego Dnia są słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”.

2. W każdy trzeci poniedziałek miesiąca spotykają się w diecezji ełckiej na Mszy św. członkowie Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. W najbliższy poniedziałek zapraszam na godz. 15:00 na Mszę św. Członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa z naszej parafii, aby modlić się wspólnie w intencji Dzieła, jego członków, oraz ich rodzin.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św..

4. W piątek po lekcjach w szkole zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania (I grupa).

5. Za tydzień ostatnia niedziela roku kościelnego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i „Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi”. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest Patronalnym Świętem Akcji Katolickiej.

6. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku.

7. Ks. Prałatowi Wiesławowi który w dniu 18 listopada obchodzi swoje 80 urodziny życzymy wielu łask od Chrystusa Najwyższego Kapłana, opieki Matki Bożej Krasnoborskiej, wielu sił i zdrowia na dalszą pracę w naszej parafii.

8. W piątek 22 listopada obchodzimy wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego, organistów, chórów i scholii parafialnych. Z tej okazji już dziś wyrażamy wdzięczność Panu Organiście i Scholii Parafialnej za ich wkład w naszą liturgię.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Długiego i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.