1. Dziś przypada w kalendarzu liturgicznym XXXII Niedziela Zwykła. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, przeżywanym w tym roku pod hasłem: „Sudan Południowy – Przemilczane cierpienie!”.. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na ten cel.

2. W dniu 11 listopada będziemy obchodzić 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię o godz. 9:00 i 11:30, podczas których będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św..

4. W piątek po lekcjach w szkole zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania (II grupa).

5. W sobotę 16 listopada przypada Święto NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

6. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Długiego i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.