1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXXII Niedziela Zwykła. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

2. Wypominki roczne, które będą czytane przez cały rok przed Mszą św. niedzielną o godz. 11:30. mogą być zgłaszane na kartkach, lub w zakrystii, albo w kancelarii parafialnej, ofiara jest taka sama jak w latach poprzednich. Składając ofiarę na wypominki w kancelarii zwróćmy uwagę czy mamy złożoną ofiarę za groby na utrzymanie cmentarza, numer grobu można też odszukać na stronie parafialnej, pod linkiem cmentarz, ofiarę można również wpłacić na konto parafialne podając numer grobu. Numer konta znajdziemy również na stronie parafialnej www.sanktuariumkrasnybor.pl .

3. W dniu 11 listopada (czwartek) będziemy obchodzić 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię o godz. 7:30, 9:00 i 11:30, podczas których będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski.

4. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary składane do puszek po Mszy św. będą przeznaczone na ten cel. Natomiast ofiary składane na tacę (w drugą niedzielę miesiąca) będą przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

5. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Augustowie przypomina, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa – noszenia maseczek, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). W kościołach może przebywać nie więcej uczestników niż 75% obłożenia budynku. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych. Pełną treść komunikatu znajdziemy w Biuletynie Parafialnym.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Ostrowia, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

8. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.