1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXXI Niedziela Zwykła. W naszej parafii obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego, obchodzi się ją dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

2. W dzisiejszą niedzielę z okazji 200-setnego numeru Biuletynu Parafialnego „Królowa Różańca Świętego z Krasnegoboru” ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na materiały do jego wydawania, oraz fundusze związane z eksploatacją kserokopiarek.

3. W poniedziałek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w tym dniu o godz. 7:30, 9:00 i 11:30. Po Mszy św. o godz. 11:30 Nabożeństwo żałobne za zmarłych i procesja na cmentarzu.

4. We wtorek 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu o godz. 7:30, 9:00 i 11:30. Po Mszy św. o godz. 11:30 procesja z modlitwą różańcową.

5. Wypominki można zapisywać na kartkach które są wyłożone na bocznych ołtarzach i przy wejściu. Wypominki listopadowe będą odmawiane przez miesiąc listopad przed Mszą św. niedzielną o godz. 11:30, ofiara jest na te wypominki dobrowolna. Można je składać na tacę lub bezpośrednio do zakrystii. Wypominki roczne, które będą czytane przez cały rok przed Mszą św. niedzielną o godz. 11:30. proszę o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, ofiara jest taka sama jak w latach poprzednich. Składając ofiarę na wypominki w kancelarii zwróćmy uwagę czy mamy złożoną ofiarę za groby na utrzymanie cmentarza.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci NSPJ w piątek po Mszy św. o godz. 7:00 i Matki Bożej w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00..

7. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Augustowie przypomina, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa – noszenia maseczek, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). W kościołach może przebywać nie więcej uczestników niż 75% obłożenia budynku. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych. Pełną treść komunikatu znajdziemy w Biuletynie Parafialnym.

8. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Lebiedzina i Komaszówki którzy zakończyli już swój dyżur, do dbania o nasze świątynie zapraszam rodziny z miejscowości Ostrowie.

10. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.